— První dny —

Co dítě potřebuje k nástupu do školky:

Bačkůrky

Pohodlné oblečení do školky

Převlečení na ven (holinky, tepláky/nepromokavé kalhoty, něco, co můžeme zašpinit J)

Náhradní oblečení (spodní prádlo, tričko, tepláčky/legíny, ponožky)

Kartáček na zuby (pastu máme školkovou Elmex)

Oblíbený hrneček / kelímek

Pracovní zástěrku nebo staré tričko

Jak se chovat

První dny ve školce jsou pro dítě velká událost. Připravujte se na ni dopředu. Společný nákup s dítětem, debatování o školce a o tom, jaké to bude, může výrazně přispět k hladšímu nástupu během prvních dnů. Nikdy není dostatečně zdůrazněna významnost vstupu do školky. Dítě by mělo chápat, že školka je další krok v jeho životě, a že je to něco příjemného, na co by se mělo těšit a co by mělo očekávat s radostí.

Netrapte se příliš, pokud Vaše dítě při ranním nástupu do školky pláče. Většinou to brzy přejde a rychle se zapojí do vzrušující hry se svými novými kamarády. Občas je těžké během pláče odejít, ale věřte, že je to to nejlepší, co můžete udělat. Pláč se lehce stane pravidelným rituálem, a pak je těžké ho odbourat. Dítě z Vás potřebuje cítit pevnost - jednak jistotu, že odcházíte, ale neméně důležitou jistotu, že se vrátíte. Vytvořte nový rituál z toho, že se vrátíte, jak jste slíbili. Je třeba nastavit pevné hranice, na které se Vaše dítě může plně spolehnout.

Dítěti můžete pomoci také tím, že ho budete učit rutinní úkony, jako jsou oblékání, obouvání, mytí rukou, samostatné krmení, smrkání, čištění zubů, uklízení po sobě a další. Vše je však samozřejmě limitované věkem a individualitou každého dítěte a my rozhodně neočekáváme, že Vaše dítě bude vše zvládat perfektně a jsme vždy připraveni pomáhat J