— Naše filosofie —

Mateřská školka Happy Puppy prostřednictvím laskavého, podmanivého, inspirativního a bezpečného prostředí vytváří ideální místo pro nejefektivnější výuku dětí - učení hrou. Projekty, hry a další učební metody jsou systematicky připravovány podle našich osnov (viz. panel Osnovy).

Naše školka je v příjemné vilce uprostřed Řitky, obklopená udržovanou zahrádkou s dětskými herními prvky. Dbáme na to, aby děti měly dostatek pohybu a prostoru pro hru a přirozenou volbu aktivit.

Jazyky angličtina i francouzština jsou dětem nabízeny přirozeným způsobem, tak jako jazyk mateřský, pomocí tří základních pilířů výuky - Total immersion, Spiralling a Natural immersion (viz. panel Naše metody).

Využíváme systém věkově smíšených tříd ve stylu "Montessori" - starší děti pomáhají mladším a mladší se učí od starších. Upřednostňujeme u dětí spolupráci nad soutěživostí, která se objevuje zejména ve třídách stejně starých dětí. Zvláštní čas věnujeme předškolákům - viz panel Smíšené třídy.

Naším cílem je podporovat v dětech samostatnost a odvahu objevovat nové věci a motivovat je tak, aby s objevováním šel ruku v ruce i pozitivní rozvoj osobnosti, rozeznání dobrého od zlého, respektování citů, práv i názorové svobody ostatních a objektivní hodnocení výkonů každého dítěte.

Podporujeme dětskou fantazii, poznání a tvoření. Respektujeme jedinečnost každého dítěte a děti jsou naší nekonečnou inspirací. Nechceme, aby se cokoli učily mechanicky, protože takové učení nemá v reálném světě velké uplatnění. Pomáháme našim dětem k vnitřnímu pochopení souvislostí a orientování se podle vlastních zážitků, skrz které přichází opravdové vnitřní učení.

Komunikace s rodiči je pro nás velmi důležitá. Děti žijí ve dvou světech – doma a ve školce. Bez komunikace mezi těmito světy je občas těžké vytvořit pro dítě harmonické prostředí. Potřebujeme se navzájem znát a spolupracovat. Prosíme proto - mluvte s námi a pomozte nám tím vytvořit harmonické a chápající prostředí pro vaše dítě. Vaše informace jsou pro nás cenné.

Z naší školky mají vaše děti možnost plynule přejít do jakékoli anglické, česko-anglické školy nebo francouzské školy, nebo do státních škol ideálně s programem "začít spolu". Podle vaší konkrétní volby budeme v předškolním věku upravovat i školní přípravu vašeho dítěte.

Happy Puppy anglicko-francouzská školka, Řitka, 773 138 533
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!